آموزش کامپیوتر
هنرستان فنی و حرفه ای رشته کامپیوتر
نمونه سؤال و پروژه و کتابهای رشته کامپیوتر

صفحه اصلي سايت
 

آموزش پست الكترونيك E mail

 شما مي توانيد به يکي از روشهاي طريق زير براي ايجاد پست الکترونيک اقدام کنيداگر در هر کدام از آنها دچار مشکل شديد مورد بعدي را امتحان کنيد :

1 ) hotpop

2 ) noavar

3 ) yahoo

4) myway

اگر از hotpop استفاده مي کنيد بايستي حتماً براي ارسال و دريافت ايميل از Outlook Express استفاده نماييد اما براي استفاده از noavar , yahoo نيازي به Outlook Express نيست.

اگر با hotpop  مشکل داشتيد مي توانيد از پست الکترونيک ديگري مانند Yahoo استفاده نماييد ضمنا پست الکترونيک نوآور www.noavar.com  به زبان فارسي امکانات خوبي را براي شما فراهم کرده است .

راهنماي ساخت  email در Yahoo   

ابتدا در آدرس بار مرورگر اینترنتی خود عبارت http://www.yahoo.com/ را وارد نمایید.

سپس در قسمت چپ صفحه بر روی عبارت yahoo mail کلیک کنید.

در نهایت صفحه ای برای شما باز می شود که از شما yahoo ID و password  را می خواهد

این text box را شما زمانی می توانید باز کنید که یک email برای خود ایجاد کرده باشید

حال برای ساخت email  رایگان :

در قسمت پایین همین text box  گزینه ای وجود دارد که از شما می پرسد DONT have  a yahoo ID?

شما می بایست بر روی گزینه sign Up  کلیک کنید  در این زمان صفحه ای برای شما باز می شود که

 دارای موارد زیر است:

1) first name :نام  2) last name :نام خانوادگی   3) preferred content: محل دریافت محتوا  4) gender: جنسیت

5) yahoo id: نامی که در نهایت نام email شما خواهد شد سعی کنید که کوتاه باشد

6) password:رمز عبور شما     7)re -type password  : تکرار رمز ورود شما  

8) security Question:در این قسمت یکی از پرسش های پیشنهادی را انتخاب کنید.

your answer: در این قسمت پاسخ پرسش فوق را تایپ کنید. 

9)Birthday :تاریخ تولد خود را از چپ به راست (ماه و روز و سال) وارد کنید.

10) Zip/postal code:کد پستی منطقه خود(یا هر کد پستی دیگری) را بنویسید.

11) enter  the code shown:کدی که با حالتی خاصی در داخل کادر می بینید را در این قسمت تایپ کنید.

ودر پایان دکمه I Agree  را کلیک کنید.

ایجاد ایمیل فارسی

در این پست می خواهم طریقه دریافت ایمیل فارسی را البته به صورت کاملا رایگان توضیح دهم.این

ایمیل در سایت نواور بوده و دارای امکانات بسیار وسرعت بالا می باشد.

امکانات:یک-قابلیت پشتیبانی انواع فونت هایی که در رایانه تان دارید یعنی هر چه فونت باحال در رایانه تان بوده یا نصب کردید را می توانید در نامه هاتان استفاده کنید

به طوری که طرف مقابل ان را بدون کم و کاستی و با همان زیبایی ببیند.

دو-برعکس اولی یعنی اگر طرف مقابل با هر نوع سرور میلی که است یا هر نوع فونتی که استفاده می کند  شما نامه هابی که دریافت می کنید را بدون کم و کاست ببینید

سوم-سرعت فوق العاده بالا ان در دریافت  را نیز در نظر بگیرید اغراق نیست اگر ان سرعت را با سرور های بزرگ دنیا مقایسه کنیم(جی میل و یاهو و...)

چهارم-محیط کاملا فارسی و پنل بسیار فارسی ان نیز لذت ارتباط را دوچندان می کند.

پنجم-باکس شما خیلی زود بالا می اید خود من که تا قبل طرفدار یاهو بودم باید بگم برای خوندن یه ایمیل یا اسپم ناقابل

حداقل 5 دقیقه وقت صرف می کردم.( هر میل 5 دقیقه!!!!)

ششم-یکی از بزرگترین فضا های سرور های فارسی را معادل ده مگابایت می دهد

راهنماي ساخت  email در myway   

   شايد اكثر شما دوستان عزيز داراي پست الكتونيكي يا همان email باشيد. معمولاً اكثر افراد براي ساختن email از سايتهاي پورتال yahoo يا hotmail استفاده مي كنند. ولي اين سايتها در ازاي فضايي كه در اختيار شما قرار مي دهند روي صفحات email شما تبليغات مي كنند. مثلا ياهو از email هاي شما را چك مي كند و با توجه به موضوع email هاي شما براي شما تبليغات مي كند و سرويس hotmail هم براي خطوط ايران كمي كند است يعني بدليل استفاده از گرافيكهاي گسترده هر چند حجم آنها كم است اما باز هم براي يك خط dial up سرعت پايين زمان نسبتاً زيادي براي باز كردن يك صفحه صرف مي شود. براي حل اين مشكل ما به شما يك سايت جديد معرفي مي كنيم كه مي توانيد بوسيله آن email شخصي خود را بسازيد. و براي باز كردن صفحات email خود در اين سايت پورتال زمان زيادي احتياج نداريد. و وقت شما كمتر در اينترنت تلف مي شود.

   اين سايت پورتال كه همانند ياهو خدمات زيادي ارائه مي دهد myway نام دارد.

   اگر در ساختن Email تاره كار هستيد يا مي خواهيد در كمترين زمان ممكن email خود را بسازيد، مي توانيد مراحل زير را براي ساختن email جديد خود طي كنيد.

   براي شروع اينجا را كليك كنيد. بعد از لحظاتي صفحه اول سايت myway در برابر شما باز مي شود كه شبيه شكل زير خواهد بود. همانطور كه ملاحظه مي كنيد هيچگونه تبليغاتي روي ديده نمي شود. بعد از ظاهر شدن صفحه روي گزينه My Email كليك كنيد

بعد از آن صفحه زير در برابر شما باز مي شود كه به صورت زير خواهد بود در اين صفحه در قسمت آبي رنگ اگر قبلاً email اي در اين سايت ساخته باشيد با در اختيار قرار دادن user name و password  وارد email خود شويد يعني بعد از ساختن   email جديد خود بايد از همين جا وارد آن شويد. اما براي ساختن email جديد بايد روي لينك sign up now كليك كنيد.

 

   بعد از كليك روي اين لينك صفحه زير در برابر شما باز مي شود كه از شما يكسري اطلاعات مي خواهد. در بالاي صفحه در ضمن اينكه از شما خواسته شده اطلاعات خواسته شده را وارد كنيد در داخل يك مستطيل تاكيد شده است كه «برخلاف ساير سايتهاي پرتال اطلاعات  شما فروخته نخواهد» شد البته توصيه ما به شما اينست كه اطلاعاتي را كه از نظر شما خيلي حساس است در هيچ سايت پرتالي قرار ندهيد. اولين چيزي كه از شما خواسته شده است اسم كوچك شماست. بعد از آن بايد user name خود را وارد كنيد دقت داشت باشيد كه اين همان آدرس email شما خواهد بود مثلاً اگر user name خود را yadbegir  انتخاب كنيد آدرس email شما yadbegir@myway.com خواهد بود. بعد از وارد كردن user name نوبت مي رسد به وارد كردن Password توجه داشته باشيد آنچه به عنوان Password وارد مي كنيد كلمه يا عبارتي باشد كه بتوانيد به خاطر بسپاريد. زيرا افراد زيادي email هاي خود را بخاطر فراموش كردن Password از دست مي دهند. Password شما بايد متفاوت از User name شما بوده و بين 6 تا 20 كاراكتر ( شامل حروف و اعداد و بعضي از علامتها ) باشد. بعد از آن در برابر Re-enter Password دوباره Password خود را وارد كنيد. سپس نوبت مي رسد به Password Hint كه بايد متفاوت از Password شما باشد. اين گزينه زماني لازم است كه شما Password خود را فراموش كرده ايد.در  قسمت بعدي از شما مي خواهد يك سؤال را انتخاب كنيد تا زمانيكه Password خود را فراموش كرديد اين سؤال از شما پرسيده شود. در قسمت بعدي جواب اين سؤال را وارد كنيد.

 

   در همين صفحه در ادامه فرم در قسمت Zip/Postal Code بايد كد پستي 10 رقمي را كه روي كارت ملي شما قرار دارد وارد كنيد البته احتياجي نيست كه حتماً كد واقعي را وارد كنيد. در پايين صفحه يك تصوير وجود دارد كه براي امنيت بيشتر  فقط شما قادر به ديدن آن هستيد و بايد آنچه در اين تصوير مي بينيد در پايين آن وارد كنيد. سپس روي آيكون Finished-Click here كليك كنيد.

   سپس روي آيكون Finshed-Clickhere كليك كنيد. اكنون صفحه زير در برابر شما گشوده مي شود در اين صفحه روي لينك

 Give me my free My Way Email Account!

   كليك كنيد.

 

   بعد از كليك روي لينك بالا صفحه زير در برابر شما گشوده مي شود در اين صفحه موافقتنامه بين شما و my way وجود دارد. خواندن محتويات صفحه شايد براي شما جالب باشد براي اين منظور مي توانيد آنرا به صورت يك فايل TEXT  كپي كنيد تا بتوانيد سر فرصت آنرا بخوانيد. اگر خواستيد مي توانيد در برابر عبارت Email Address آدرس يك پست الكترونيك ديگر خود را بدهيد تا User Name و Password شما را برايتان به اين آدرس فرستاده شود البته شما به هيچ وجه مجبور نيستيد  يك آدرس email در اين قسمت وارد كنيد.  و مي توانيد بدون توجه به آن روي آيكون Accept And continue كليك كنيد.

   حالا وارد email خود شده ايد و ميتوانيد از آن استفاده كنيد آدرس آنرا در اختيار دوستانتان قرار دهيد تا براي شما email بفرستند و همينطور كه مي دانيد براي مشاهده email دوستانتان بايد روي لينك Inbox كليك كنيد. اگر خواستيد براي دوستاني كه آدرس email آنها را داريد پيغامي بفرستيد بايد روي گزينه Compose Message كليك كنيد.

   در اين حالت My Way به عنوان پيش فرض 10 مگابايت فضا در اختيار شما قرار مي دهد و اگر اين ميزان فضا براي شما كافي نيست (كه معمولاً كافي است) مي توانيد روي لينك

125 MB Free Storage Upgrade

   كليك كنيد تا 125 مگا بايت فضا در اختيار شما قرار گيرد.

   اگر قبلاً از ياهو استفاده كرده باشيد حتماً تاييد مي كنيد كه سرعت بسيار مناسب تر است. با آرزوي موفقيت شما اميدوارم از email  جديد خود لذت ببريد.

ایجاد آدرس E-Mail مبتنی بر وب 

هر چند زمان اخذ اشتراك اینترنت معمولاً به شما آدرسی برای دریافت و ارسال پست الكترونیكی نسبت داده می‌شود ممكن است بخواهید در یكی از وب سایت‌هایی كه خدمات پستی مادام العمر ارائه می‌كند مشترك شوید تا از خدمات پست الكترونیكی رایگان آن بهره ببرید. اغلب این وب سایت‌ها مبتنی بر وب هستند یعنی برای مشاهدة نامه‌های خودتان و یا برای استفاده از خدمات ارسال نامه‌های الكترونیكی‌تان باید وب سایت مربوط به آن را باز كرده و از طریق همان وب سایت اقدام كنید. البته بعضی از این خدمات پست الكترونیكی از طریق Outlook Express قابل دسترسی هستند. مزیت بزرگی كه داشتن اینگونه خدمات دارد این است كه با تمام شدن اشتراك اینترنتی شما آدرس‌های پست الكترونیكی شما كه مبتنی بر وب هستند از بین نمی‌روند. شما در این كار عملی یاد می‌گیرید چگونه با Outlook Express آدرس پست الكترونیكی جدیدی با خدمات Microsoft Hotmail باز كنید. این خدمات مبتنی بر وب است ولی Outlook Express توانایی بهره‌گیری از این خدمات را دارد.

 ایجاد یك آدرسEmail جدید  

 

اولین قـدم بـرای ایجـاد یك آدرس Emailاین است كه Windows Messenger را اجرا كنید. برای انجام این كار از منوی All Programs گزینة Windows Messenger را كلیك كنيد

 گزینة Sign In را كلیك كنید  

 

عنوان Sign In را از منوی اصلی Windows Messenger یعنی منوی File كلیك كنید.

 صفحة آغازین  

در این صفحه مقدمه‌ای بر مزیت‌های امكانات جدید Hotmail و برنامه‌های جانبی مربوط به آن ذكر شده. برای ادامة كار Next را كلیك كنید 

 ایجاد Email جدید  

 

در این صفحه از شما پرسیده می‌شود كه آیا آدرس Emailای سازگار با برنامة MSN Messenger دارید یا اینكه می‌خواهید یك آدرس Email جدید ایجاد كنید؟ برای ایجاد یك آدرس Email جدید No. I would like to open an MSN Hotmail email account را انتخاب كنید و دكمة Next را كلیك كنید.

 اطلاعات درخواست شده را وارد كنید  

 

در این صفحه شما باید اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی خود، كشوری كه در آن زندگی می‌كنید، جنس و سال تولد خود را وارد كنید. در كادرهای First Name و Last Name به ترتیب نام و نام خانوادگی خود را تایپ كنید. جعبة مقابل Country/Region را كلیك كنید و كشوری كه در آن زندگی می‌كنید را از میان گزینه‌های موجود انتخاب كنید. Gender به معنی جنس است. از میان Male (مرد) و Female (زن) جنس خود را انتخاب كنید و پس از تایپ سال تولد در Year of Birth به سمت پائین پیمایش كنید.

دیگر اطلاعات درخواست شده را وارد كنید  

 

در كادر E-mail Address، آدرس E-mail مورد نظرتان كه تمایل دارید ایجاد شود را وارد كنید. رمز عبور مورد نظرتان را در كادرهای Password و Retype Password وارد كنید. چون هر چند حافظة قوی‌ای داشته باشید گاهی فراموشی ممكن است به سراغ‌تان بیاید، Microsoft پیشنهاد می‌كند كه یكی از سؤالات نمونة لیست شده را پاسخ دهید تا در صورت فراموشی بتوانید رمز عبور خود را تغییر دهید و وارد Email خود شوید. سؤال و پاسخ مورد نظرتان را انتخاب كنید متن نوشته شده در كادر رنگی را نیز وارد كادر زیرینش كنید و بازهم اندكی به سمت پائین پیمایش كنید و دكمة I Agree را كلیك كنید تا Email مورد نظرتان ایجاد شود. 

* توجه *

انتخاب یك شناسه كاربری منحصر به فرد

شناسة كاربری هر كاربری كه در یك سایت وب اشتراك Email می‌گیرد منحصر به فرد می‌باشد. شما می‌توانید در صورتی كه شناسة كاربری انتخاب شدة شما تكراری باشد یك عدد یا اعدادی به انتهای شناسة كاربری خودتان اضافه كنید به طور مثال : Rashid2000

 


 ارتباط با ما
rasool.yousefi@gmail.com


هنرستان فنی و حرفه ای برنامه سازی1 بسته های نرم افزاری1 نمونه سؤال تست سخت افزار ارزشیابی بانک اطلاعاتی چندرسانه ای زبان تخصصی سیستم عامل شبکه های مبانی کامپیوتری حسابداری برنامه سازی 2 برنامه سازی 3 بسته های نرم افزاری 2 بسته های نرم افزاری 3 مبانی و کاربرد رایانه دانلود نرم افزار برنامه سازی  کتابهای تاریخی مذهبی زرتشت آپلود فایل ایجاد سایت ایجاد وبلاگ آموزش کامپیوتر دانلود   C#  ASP